Viimased uudised

Alexela kogutud toetus toob kaheks aastaks töörahu
22.09.17
Alexela ostab Euro Oili, tekib Eesti suurim tanklakett
11.09.17
Alexela avas Kakumäe sadamatankla, Eesti merenduses ajalooline aasta
06.09.17
Paberivabast e-kviitungist on saanud reaalsus
05.09.17
Värske Eesti põlevkivitööstuse aastaraamat: turuhinnad mõjutavad tööstuse muutumist efektiivsemaks ja nutikamaks
28.08.17
Kiviõli Keemiatööstus võõrustas taas malevlasi
25.08.17
Alexela avas uue tankla Soela sadamas Saaremaal
21.08.17
Alexela Oil tanklaketi poolaasta käive oli 68 miljonit eurot
01.08.17
Alexela Energia poolaasta käive oli üle 12 miljoni euro
31.07.17
Alexela avas Võru tanklas LPG tankla, esimene omataoline Baltikumis
20.07.17
Alexela avas uue tankla Kallaste sadamas Tartumaal
19.07.17
Alexela grupi 2016. aasta auditeeritud majandustulemused
06.07.17
Alexela Energia ostis esimesena Eestis Balti gaasibörsilt gaasi
05.07.17
Alexela alustab Soomes Hamina LNG terminali ehitust
22.06.17
Alexela avas uue tankla Eisma sadamas Lääne-Virumaal
01.06.17
Balti peaministrid külastasid Alexela Paldiski LNG terminali ala
09.05.17
Alexela avas oma kõige uuema tanklapoe Võrus
08.05.17
Alexela Oil tanklaketi I kvartali käive oli 33 miljonit eurot
03.05.17
Alexela Group juhtkond laienes
02.05.17
Alexela Energia I kvartali käive oli üle 7 miljoni euro
27.04.17
Alexela avab sel nädalavahetusel sadamatanklad
26.04.17
Alexela toetab jätkuvalt liikumispuudega inimesi
25.04.17
Hea Teeninduse Kuul kiideti mitmeid Alexela tanklapoode
05.04.17
Alexela asub pakkuma ühisarvet
03.04.17
Vaata pilti

Alexela kogutud toetus toob kaheks aastaks töörahu

22.09.17

Möödunud neljapäeval kohtusid Alexela, Lastefond ja Silmakliinik uutes Silmakliiniku ruumides, et üle anda Alexela toetus Lastefondi juhitud kampaaniale.

Aprilli algusest kuni augusti lõpuni toimus Alexela tanklaketi poodides kampaania “Koos näeme kaugemale!”, mille raames koguti annetusi TÜK Lastefondile, et soetada raviprille vähekindlustatud perede vaegnägijaist lastele.

Annetatud summa kasutamist juhivad TÜK Silmakliiniku arstid, kes oskavad oodatud abi suunata tõelistele abivajajatele.

Kohtumisel olid lisaks Alexelale kohal ka TÜK Lastefond juhataja Küllike Saar ning SA TÜ Kliinikumi Silmakliiniku ülemõde Terell Pihlak ja juhataja Kuldar Kaljurand.

Saadud annetus aitab kaua

Kui muidu on Lastefond toetanud Silmakliiniku raviprillide projekti aastal ca 1200 euroga, siis nüüdne annetus on Lastefondi jaoks erakordselt vajalik. "2016. aastal aitasime 16 last ning sel aastal oleme aidanud 23 last. Alexela värskelt antud toetus võimaldab meil piltlikult öeldes nüüd kaks aastat muretult raviprille osta kõigile vähekindlustatud peredest pärit lastele," rõõmustas Küllike Saar.

Mis asjad on raviprillid?

Terell Pihlak selgitas, et raviprillide all peetakse silmas prille, mida on vaja nägemisteravuse parandamiseks. “Raviprillid on lastele väga olulised silmade koostöö tugevdamiseks amblüoopia ehk nn “laisa silma“ ja ka strabismi ehk kõõrdsilmsuse korral.” Lisaks on Pihlaku sõnul olulised ka keerulisema ehitusega raviprillid ehk bifokaalsed prillid lastele, kellele on tehtud silmaoperatsioon kaasasündinud kae tõttu.

“Sellised lapsed vajavad enamasti igal aastal uusi prille, kuna nägemisteravuse näitajad muutuvad ning lapsed kasvavad,” nentis Pihlak. Ta tõi välja, et sageli juhtub, et vähekindlustatud peres on mitu last ja nad kõik vajavad raviprille. “Tihtipeale ei ole peredel võimalik sellist väljaminekut teha ja siis jäetakse prillid üldse ostmata, mis on areneva lapse seisukohalt väga vale.”

"Raviprill on just lastele mõeldud, silmanägemist raviv vahend, millega saab aastate jooksul päästa ja parandada lapse nägemise halvenemist," kirjeldas Terell Pihlak. Tema sõnul võimaldab Alexela toetus anda projektile hoogu juurde, et aina enam riskiperede lapsi saaks endale prillid, mida oleks mugav ja mõnus kanda. "Prillid ei ravi kui neid ei kanta," viitas Terell prillide olulisusele.

Kuigi raviprillid on kallid, on tänu heale koostööle prillide maaletoojaga raviprillide hinnad patsiendile keskmiselt 48-90 eurot. Haigekassa antud kulu ei kata ja nii on ainsaks abiks just Lastefondi juhitud kampaania. "Alexela toetus aitab pea sajal lapsel näha homset paremini," rõõmustas Terell Pihlak.

Abivajajaid on sadades

Potentsiaalselt prillivajajate hulgast rääkides arvas kliiniku juhataja Kuldar Kaljurand, et neid võib olla paarsada. "Prilliretsepte kirjutame aastas pea 1500 lapsele, kellest iga viies võiks vajada konkreetselt raviprille," kirjeldas Kuldar Kaljurand.

Laste silmade tervis on tema sõnul aasta-aastalt pigem halvenenud, kuna palju viibitakse nutiseadmetes. "Samal ajal on õnneks paranenud teadlikkus, ehk silmaarsti juurde tullakse rohkem ja õigemal hetkel," viitas Kuldar Kaljurand.

Mida teha oma silmanägemise heaks?

Oma silmanägemise hoolitsemisel peab silmale andma eeskätt puhkust. "Võib olla nutitelefonis, aga tuleb teha pause ja lasta silmal puhata. Minna õue, vaadata horisonti ja anda lihtsalt loomulikku päikesevalgust silmale. Nii on kindel, et meie silmanägemine ei asu halvenema," kirjeldas Kuldar Kaljurand.

"Seega saadke oma lapsed õue mängima - kõik kaasaja tervisemured saavad nii oodatud ravi," sõnas Kuldar Kaljurand.

 

Toimunud kampaania raames olid Alexela tanklates üles pandud korjanduskastid ning igalt müüdud A. le Coq 0,5l limonaadilt ja Vitamineral Water joogilt annetati 10 senti vaegnägijatele lastele raviprillide soetamiseks. Viie kuu jooksul koguti kokku 2553,74 eurot, millest saab abi 30-40 last.

Alexela tänab kõiki annetajaid ning tublisid tanklapoodide töötajaid, kes aitasid annetuste kogumist juhtida.